Mersin Hurdacı

Telefon numaramız

+90 533 774 69 33

Mersin Krom Hurda

Krom Hurda Alımı ve Fiyatları

Krom bir çok alanda kullanılan kırılgan ama korozyona dayanıklı bir metaldir.Endüstriyel üretimlerde Kromun en çok tercih edilme sebebi Paslanmaz  ve sert yapısındandır. Krom, Çeliğe sertlik,  darbelere karşı direnç, aşınma, yıpranma ve paslanmaya karsı güçlü yapısıyla dayanıklıdır..,Kromun paslanmaz kimyasal özelliği dolayısı ile uçar ve deniz araçlarında tercih edilmktedir. Bunun yanında; güçlü alaşımları sebebi ile türbin motor yapımında da tercih edilmektedir.Sonuç olarak; kullanım ömrü tamamlanmış krom malzemelerin geri dönüşüm bakımından değeri oldukça yüksektir. Mersin Koç Metal Hurdacılık olarak tüm krom hurdalarınızı değerinde alıyor, güvenle geri dönüşüme gönderiyoruz

Krom Hurda Fiyatları

Krom Hurdalarda fiyatlandırma en büyük özellik kromun kalitesidir. krom saf olarak çok nadir kullanıldığında gerek çelik ile gerekse diğer metaller ile alaşımı çok fazla tercih edilmektedir.kısaca örnek vermek gerekirse; kromun çelikle karıştırıldığı bir malzemenin hurdasında fiyat bambaşka iken,  Nikel ile olan alaşımında daha başka bir fiyat çıkmaktadır.Ayrıca; karışımın miktar, içindeki krom oranı ve kaliteside fiyat anlamında bir çok değişiklik sebebine maruz bırakmaktadır.Sonuç olarak: elinizdeki krom malzemenin çeşidini ve miktarını bize bildirdiğiniz takdirde mutlaka bir ön bilgilendirme sahibi olacaksınız. gerektiğinde uzman ekiplerimiz yerinde gelip görerek size kromun fiyat ve kalitesini bildirecektir. 

Güncel Fiyatlar için Mersin Hurda Fiyatları Sayfamıza bakabilirsiniz.

 

Krom Hurda Çeşitleri

  • 316 Kalite Krom : bu kalite kromlar dayanıklılık açısından en sağlam krom gruptur. içeriğinde bulunan molibden sayesinde gerek ısıya gerekse korozyona karşı en dirençli olan kromlardır. bu yüzden 316 kromlar fiyat olarakta en değerli olanlardır.
  • 304 Kalite Krom: Kalite olarak 316 kromdan cok fazla farkı olmasada kullanım alanları gereği molibden kullanılmayan gruptur. Fiyat ve değer olarak 316 dan sonra gelmektedir.
  • 310 Kalite Krom: Bu grp tamamen sanayi alanları için üretilmiştir, diğer gruplardan farkı ısıya aşırı dayanıklı olmasıdır. Bunun sebebi içeriğindeki hemojen dir. ortalama olarak 1100 derece ısıya kadar direnç gösterebilir..
  •  

Firmamız Koç Metal, 1985 yılından beri Mersin ve Çevresi Hurdacılık Hizmeti Vermektedir. Demir,Bakır,Sarı,Alüminyum,krom gibi tüm metal hurdalarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Koç Metal © 2024

Scroll to Top