Mersin Hurdacı

Telefon numaramız

+90 533 774 69 33

Mersin Bakır Hurda

Bakır Hurda Alımı ve Fiyatları

Dönüştürülebilir metaller içinde hemen, hemen en değerli si olan Bakır, hurdacılık sektörü için en başa yerini almaktadır.  gerek dünyada gerekse ülkemizde, elektrik akımının gözbebeği bakır tellerin geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılmasıda son derece önemli bir hal almaktadır. Isıya ve korozyona olan dayanıklılığından dolayı, yüksek akım elektrik tellerinde dahi kullanılabilen bakırların doğaya gelişigüzel atılması gerek çevre kirliliği olsun gerekse endustriyel sanayi için hammadde sıkıntısına sebep olmaktadır. 

Bu yüzden kullanım ömrü tamamlanmış hurda bakır metalleri geri dönüştürerek ekonomiye kazandırmak hayati önem arz etmektedir. Firmamız Koç Metal Hurdacılık, Tüm Bakır Hurdaları peşin ve yerinden Güvenle Alıp geri dönüşüme kazandırmaktadır..

Bakır Hurda Fiyatları

Kısaca Fiyatlar Konusundan bahsedecek olursak. öncelikle blrtmek gerekir ki bakır hurda fiyatları için tüm dünyada  Londra Metal Borsası fiyatlandırılmaktadır. Bunun Yanında, ülkemizdeki döviz kurları ile arz talep dengeside fiyatlarda olan değişkenliğe sebep olarak gösterilebilmektedir. ayrıca, elinizdeki bakır hurdaların kalitesi ile miktarıda fiyatlar konusunda değişikliğe sebep olabilmektedir.

En Güncel Hurda Bakır Fiyatlarımız için: Mersin Hurda Fiyatları  Sayfamızı Ziyaret edebilirsiniz

Hurda Bakır Çeşitleri?

  • Soyma Bakır: Tıpkı isminde olduğu gibi, izoleli kablolardaki bakır tellerin yakılmadan çıkarılmasından elde edilen bakır türleridir. Yüksek elektrik akımına karşı yapıldığından dolayı saf ve en değerli bakır türü diyebiliriz.
  • Lama & Bara Bakırlar: genelde elektrik trafolarında bulunan bu tarz bakırlar oldukça sağlam ve dayanıklı oldukları için yüksek gerilim elektriği iletmekte tecih edilmektedir, boyalı yada elektrik kazasına uğramamış olanları soyma bakır ile aynı değeri bulmaktadır,
  • Bobin teli, Makara bakırlar: genellikle elektrik motorlarında kullanılan bakır türleridir, genel olarak hem yüksek devirden dolayı aşınmalar, hem boya hemde vernik kullanıldığı için soyma bakırlardan daha az değerdedirler
  • Tencere, sini , kazan bakırlar; bu grup bakırlarda kullanım amaçlarından dolayı yüksek ateşe maruz bırakıldıkları için, kalite olarak daha düşük değerdedirler. özellikle bunların kalaylanma süreçlerinde bakıra aşırı derecede kalay karışmasından dolayı değer olarak düşük kalmaktadırlar..
  • Yanmış Bakırlar: isminden de anlaşılacağı gibi kablolardan yakılarak yada yüksek elektrik şasesine uğramış bakır türleridir. bu tip bakırlar yanarak özellik kaybına uğradıkları için fiyat olarak biraz daha altta kalmaktadır..

Firmamız en güncel fiyat ve peşin ödeme garantisi ile her türlü bakır hurdaların alımını güvenle yapmaktadır. günün her saati bize ulaşabilirsiniz.

Koç Metal © 2024

Scroll to Top