Mersin Hurdacı

Telefon numaramız

+90 533 774 69 33

Mersin Kablo Hurda

Kablo Hurda Alımı ve Fiyatları

Kablo, uzun yıllardır insanların yüksek elektrik akımından korunmak ve çevreyi korumak için kullandığı izoledir.içerisinde bulunan bakır tellerden geçen elektrik akımından canlılar ve doğanın zarar görmemesi için kullanılması mecburi olmuştur. Her kablonun kendine özgü izole edilme şekilleri vardık. örneğin, yer altından geçen yüksek gerilim hatlarına kullanılan izole hem korozyona karşı telleri korumak hemde yüksek elektrik akımında kaçak olmaması adına daha yüksek ve kalın izole kullanılmaktadır. Bunun Yanında, evlerdeki tesisatlarda, küçük el aletleri gibi daha düşük akım geçen tellerde ise daha basit izole şekli kullanılmaktadır. Sonuç olarak, içinden akım geçen ve canlılar ve toprağa yakın olan her elektrik teli izole edilmek zorundadır. Essi zamanlarda yakılarak çıkarılan bu bakır teller, günümüzde son sistem soyma makinalarında çevreye ve sağlığa zarar vermeden yapılmaktadır

Kablo Hurda Fiyatları

Kısaca Kablo hurdaların Fiyatından bahsedecek olursak, sabit bir fiyat verme imkanı mümkün değildir.Kablolarda fiyatı belirleyen en büyük etken, izole ve tel oranlarıdır. Daha Somut örnek vermek gerekirse; Küçük el aletleri gibi günlü kullandığımız basit kablolarda bakır oranı çok düşüktür. Dış kabuk yani izoleye oranı %30-35leri geçmemektedir. Bunun Yanında, daha yüksek elektrik akımı gerektiren yer altı gibi kalın kablolardaki bakır oranı %60-70 leri görebilmektedir. Bu durumda iki kablo arasındaki Fiyat farkıda neredeyse yarı yarıya değişebilmektedir. 

ortalama fiyat bilgisi için, Mersin Hurda Fiyatları Sayfamızı Ziyaret edebilirsiniz.

Hurda Kablo Çeşitleri

  • Yer Altı Kabloları: Genellikle yer altından geçen yüksek akım taşıyan kalın ve ağır kablo çeşitleridir. ortalama olarak içlerindeki bakır oranı %55 ile %80 arası değişmektedir..
  • Ny Tesisat Kabloları: binaların iç tesisatlarında bulunan bu tür kablolar genelde tek tel tek izole şeklindedir. içlerinde bakır oranları %45 ile %70 arasındadır..
  • Priz seyyar kablolar: Genellikle küçük el aletleri, beyaz eşya enerji ve seyyar kablolarıdır. evde ve elde kullanıldıkları için aşırı izoleye tabi tutulmuşlardır. ortalama olarak %27 ile %40 arası bakır oranına sahiptirler.

Koç Metal Hurdacılık, Mersin Genelinde Her Türlü Metal Hueda Malzemeleri Kapınızdan Güvenle Almaktadır. Elinizdeki Hurdaları değerlendirmek için bizden fiyat almayı unutmayın

Koç Metal © 2024

Scroll to Top