Mersin Hurdacı

Telefon numaramız

+90 533 774 69 33

Mersin Alüminyum Hurda

Alüminyum Hurda Alımı ve Fiyatları

Alüminyum, Yumuşak yapılı, hafif ve mat bir metaldir. Isıyı emme ve cabuk soğuma özelliklerinden dolayı üretim ve sanayi alanında bir çok alanda kullanılmaktadır. Alüminyum kendi başına nadiren kullanılmaktadır. özellikle çelikle karıştırıldığında çok dayanıklı ve sert bir hal almaktadır. Kullanım örü tamamlanan Alüminyum Hurdaların toplanıp geri dönüşüme kaandırılmasıda bu noktada büyük önem arz etmektedir. ülkemizin bir çok bölgesinde alüminyum geri dönüşüm fabrikaları bulunmaktadır.

Alüminyum Hurda Fiyatları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Alüminyum Hurdalarda fiyatı belirleyen en önemli etken alüminyumdaki alaşımdır. Bunun yanında borsadaki metal fiyatları ve ülkemizdeki döviz kurlarıda etkileyici kapsamda düşünülmektedir.

Güncel Alüminyum Hurda Fiyatları için Mersin Hurda Fiyatları Sayfamıza bakabilirsiniz.

Hurda Alüminyum Çeşitleri
  • Matbaa & Ofset ; Matbaacılık sektöründe uzun yıllardır kullanılan alüminyum levhalar, genellikle karışımsız saf alüminyum oldukları için değerli bir grup olarak öncelikle karsımıza çıkıyor,
  • Tel Alüminyum : genellikle elektrik direklerindeki yüksek gerilimde kullanılan Alüminyum tel hurdalarıda bir başka değerli Alüminyum olmaktadır.
  • Profil doğrama; bunlardan sonra genellikle evlerde pencere, kapı olarak yada işyerlerinde camekan olarak kullanılan profil doğama alüminyumlar ön plana çıkmaktadır..
  • Karışık Alüminyum: bu grup ise Hurdacılık sektöründe kırkambar olarak kabul edilen düşük kalite alüminyumlardır. bunlara örnek vermek gerekirse, evlerde kullanılan tencere tabak gibi yada çatılar için kullanılan ince sac alüminyumları gösterebiliriz.
  • Çelik, sert, kartel ; bu grupda genellikle alüminyuma başka metal karıştırılmıştır, örneğin araçlarda kullanılan karteller gibi ısıya dayanıklı hale gelmesi için çelikle güçlendirilmiştir. Bunun yanında yine araçlardaki çelik jantlar, kapı açma kollarıda sert alüminyum grubundadır.
  • ince Kutu Alüminyumlar: genellikle kutu meşrubatlarda kullanılan çok ince alüminyum türleridir,  bu grup kalite olarak en düşük alüminyum grubu içindedir.

Mersinde her türlü metal hurda satmak, hurdalar hakkında bilgi almak, yada fiyat öğrenmek için günün her saati bizi arayabilirsiniz. Ayrıca whatsapp hatlarımızdanda ulaşabilirsiniz..

Koç Metal © 2024

Scroll to Top