Mersin Hurdacı

Telefon numaramız

+90 533 774 69 33

Mersin Akü Hurda

Akü Hurda Alım Hizmetleri

Mobil elektrik kaynağı olan akümülatörler, ve pillerin bilinçsizce doğaya atılması, beraberinde canlıların sağlığı konusunda ileri derecede tehlike arz etmektedir.Bu Yüzden, günümüzde bir çok alanda kullanılan enerji kaynağı olan Aküler, piller ve bataryalar gibi kullanım ömrü tamamlanmış meteryallerin toplanarak geri dönüşüme kazandırılması hayati öneme sahip olmaktadır.Akülerde bulunan asitli çözeltiler ve bazı kimyasal maddelerin insan sağlığı ve doğamız için çok tehlikeli olduğunu belirtmek isteriz.Bunun için kullanım ömrü tükenmiş bu maddelerin, tamamen güvenli tesislerde ayrıştırılıp tehlikesi bertaraf edilmeden gelişigüzel atılmaması gerekmektedir.Hurda Akü Ve pillerin geri kazanılması çevre hassasiyeti bakımından ne kadar önemli ise, aynı derecede de ekonomi için bulunmaz bir fırsattır.içeriğinde bulunan asit ve plastiklerden ayrılan kurşun tabakalar yeni Akü yapımı için gerekli hammaddenin özüdür..

Akü Hurda Fiyatları

Mersinde akü fiyatları içeriğinde kullanılan karışımların fiyatlarına göre ayarlanmaktadır.kısaca örek vermek gerekirse; Akülerde en çok kurşun levha kullanılmaktadır, bunun yanında dış izole için ise plastik maddeler eklenmektedir.ayrıca her aküde, ebatına yada daha doğrusu amper gücüne göre farklı oranlarda amino asit bulunmaktadır.bu yüzden; tıpkı yeni akü alırken her amper yada ebatın nasıl fiyat farkları var ise hurda aküler içinde durum aynıdır. bunun için elinizdeki akülerin ebat yada amperlerine göre fiyat söylemek daha doğru bir yaklaşım olacaktır..

Akü Çeşitleri

  • Sulu Tip Aküler; Genellikle otomobiller ve hafif ticari araçlarda kullanılan SFB Akülerdir, bu tip aküler genelde bakım gerektiren ama uzun ömürlü maximum performans akülerdir. kurşun-asit bileşenlerinden oluşmaktadır..
  • Kuru Tip Aküler; ilk olarak endüstriyel savunmada kullanılan bu tarz aküler, yapılan iyileştirmeler sonucu günümüzde otomotiv sektöründe de fazlaca tercih edilmektedir. özellike start-stop sisemlerinin hayatımıza girmesi sonrası uygunluk bakımından zorunlu hale gelmiştir. bu aküler iklim şartlarına dayanıklı ve diğer akülere oranla %30 fazla marş basma kuvvetine sahiptirler.
  • Jel Aküler; genellikle mobil iletişim oparötörlerinin yerleşim yerlerinden uzak verici istasyonlarında kullanılan bu aküler, uzun süre bakım gerektirmeyen ve kullanım ömrü bakımından en dayanıklı Akülerdir.

Koç Metal Hurdacılık, Lisanslı geri dönüşüm hizmeti vermektedir. Atık durumda olan her türlü metal hurdalarınız için bize ulaşıp güvenle ekonomiye kazandırabilirsiniz.

Koç Metal © 2024

Scroll to Top