Mersin Hurdacı

Telefon numaramız

+90 533 774 69 33

Mersin Çinko Hurda

Mersin Hurdacı

Hurda Çinko, genelde %10 bakır karışımı ile elde edilen yumuşak bir alaşım elementtir. çinko çok yumuşak yapısından dolayı kendi başına bir metal olmamakla beraber kullanım alanıda yok denecek kadar azdır. Fakat, çinkoya  bakır yada pirinç,bronz hatta kurşun karıştırılarak bir çok alanda kullanıma sunulmakadır. En çok kullanım alanı olarak, galvaniz kaplamalar, madeni paralar ve aküleri gösterebiliriz. Ayrıca, endustriyel sanayi ve imalat sektörü içinde, özellikle, pirinç üretiminde bakır ile olan karışımı göze çarpmaktadır..

 

 

 

Çinko Hurda Fiyatları

Yukarıda belirttiğimiz gibi, çinko hurdaların kullanım yelpazesi oldukça geniş bir alana hitap etmektedir. Saf çinko kendi başına çok yumuşak olduğundan dolayı günlük kullanımda cok karsımıza cıkmaz. Bu yüzden Fiyatları belirlemede çinkonun alaşım oranı, kullanıldığı alaşım ve borsa fiyatı önemlidir. Ayrıca ülkemizdeki Arz talep dengeside çinkonun fiyatını belirleyecek önemli bir alana sahiptir.

ortalama fiyatlar için Mersin Hurda Fiyatları Sayfamıza göz atabilirsiniz.

Çinko Hurda Çeşitleri

  • Levha Çinko: Bina Çatılarında ve düz alanda kullanılan genelde oluk halinde yada düz sac çinkolardır. Bunlar saf Çinko olduğuı için En yüksek değerde olanlardır.
  • Toz Çinko: Galvanixleme işleminde ortaya çıkan ince toz parçalardır. Genellikle orta kalite olup imalar sektöründe karşılaşılmaktadır.
  • Pil Çinko: Eskiyen veya Bozulan kuru pillerden çıkan çinkolardır. genellikle düşük kalite olup fiyat konusunda en düşük kalanlardır.
  •  

Mersin Hurdacı, Koç Metal Geri Dönüşüm olarak Tüm Metal Hurdaları yerinden ve peşin ödeme ile güven ile alıyoruz. Hurdalarınız satmak istediğinizde bizden fiyat almay unutmayın.

Koç Metal © 2024

Scroll to Top